Юридичний супровід договорів

Договір – одна з базових речей, на яких будуються господарські відносини. І тому юридичний супровід договорів – це одна з найбільш затребуваних правових послуг.

Що входить у договірну роботу?

Договір юридичного супроводу угоди, що укладається між підприємством та юридичною фірмою, може містити в собі наступні етапи ведення договірної роботи:

  • Розробка проекту договору: на цій стадії юрист вивчить особливості вашої діяльності. Це необхідно для того, щоби майбутня угода максимально відповідала саме тим бізнес-процесам, котрі використовує ваша компанія.
  • Вивчення проекту контрагента: якщо з ініціативою укладення угоди виступає ваш контрагент, то, можливо, він запропонує вам на розгляд свій проект. Тут головним завданням юриста буде зрозуміти можливі ризики для свого клієнта та сформулювати альтернативні умови.
  • Узгодження умов: як правило, кожна сторона під час укладення угоди наполягає на своїй редакції умов. На цьому етапі важливим є розуміння того, наскільки критичною буде та чи інша умова для клієнта, чим можна безболісно пожертвувати, а де необхідно шукати взаємовигідний правовий компроміс (найчастіше, коли угода укладається без правового супроводу, сторони (або одна з них) рахує достатнім досягнути згоди лише за основними умовами (предмет, строки, ціна).

При цьому без уваги можуть залишитися такі розділи, як відповідальність сторін, умови розірвання та ін. А під час виконання зобов’язання неуважне відношення до цих умов може загрожувати неприємними «сюрпризами».

Супровід виконання угоди: якщо однією зі сторін буде порушене договірне зобов’язання, то буде необхідно:

  • вірно зафіксувати факт невиконання зобов’язання контрагентом;
  • повідомити іншу сторону про своє порушення (важливо, щоби таке повідомлення не могло згодом бути застосоване проти вас);
  • вжити заходів щодо зменшення збитків та задокументувати цей крок.

Вирішення спорів, пов’язаних з порушення зобов’язання:

  1. досудове врегулювання: ми рекомендуємо нашим клієнтам починати саме з цього етапу. Це не лише дозволяє знизити витрати, але й найчастіше призводить до зміцнення партнерських відносин. Здавалося б, парадоксально, адже вже є недобросовісне ставлення з боку однієї зі сторін. Але ні, під час грамотно проведених переговорів є шанс не лише домовитися про компенсації, але й врегулювати ті механізми взаємодії, що дали збій;
  2. судовий розгляд спору: замовити послугу з правового супроводу розгляду справи у суді можна й окремо, але багато у чому успіх на цій стадії залежить від вірності дій під час виявлення порушення зобов’язання та на етапі досудового врегулювання.

Якщо ви укладете з правовою фірмою комплексний договір юридичного супроводу організації, у ньому може бути передбачена також послуга розробки типових бланків для різноманітних напрямів діяльності підприємства, різних груп клієнтів, для разових угод чи для довгострокового співробітництва з партнерами тощо. Наявність готових бланків договорів, що враховують специфіку конкретного підприємства – відмінний інструмент для оптимізації бізнес-процесів.

Вартість юридичного супроводу договорів залежить від того набору послуг, котрий є актуальним саме для вашого підприємства. Звертайтеся до Юридичного бюро AGIO PLUS у м. Київ та ми разом знайдемо оптимальне для вас рішення!